Strona głównaUkazało sięSensacja: Od Mongoła do Putina. Dzieje zdziczenia

Sensacja: Od Mongoła do Putina. Dzieje zdziczenia

Książka Roberta Chedy, wybitnego specjalisty do spraw Rosji, obnaża prawdę o Rosji, jakiej nie znamy. Poświęcono jej tysiące tytułów i miliony artykułów. Żaden jednak nie wyjaśnia złowrogiego fenomenu Eurazji zwanej Rosją, tak przystępnie jak niniejsza pozycja. Żadna z publikacji nie zawiera tak przekonującej analizy historycznych przyczyn, wiążąc je z teraźniejszością Putina. Natomiast prognoza rozwoju wydarzeń w Eurazji zarazem przeraża, jak daje nadzieję.

Książka Roberta Chedy, wybitnego specjalisty do spraw Rosji, obnaża prawdę o Rosji, jakiej nie znamy. Poświęcono jej tysiące tytułów i miliony artykułów. Żaden jednak nie wyjaśnia złowrogiego fenomenu Eurazji zwanej Rosją, tak przystępnie jak niniejsza pozycja. Żadna z publikacji nie zawiera tak przekonującej analizy historycznych przyczyn, wiążąc je z teraźniejszością Putina. Natomiast prognoza rozwoju wydarzeń w Eurazji zarazem przeraża, jak daje nadzieję.

Kim jest autor

Autor to absolwent Wydziału Dziennikarstwa i Nauk Politycznych UW oraz Podyplomowego Ośrodka Kształcenia Kadr Wywiadu w Starych Kiejkutach. To także długoletni oficer operacyjny oraz analityk pionu „Wschód” Zarządu Wywiadu UOP oraz Agencji Wywiadu. Za misje w Rosji oraz Ukrainie odznaczony został brązowym i srebrnym Krzyżem Zasługi. Zawodowe przygotowanie gwarantuje, że obserwacje autora na temat Rosji nie są mieszaniną medialnych doniesień, ale rzetelną analizą, która bazuje na sprawdzonej wiedzy i zweryfikowanych faktach.

Co się zdarzy w Rosji?

O czym pisze Robert Cheda w swoim 450-stronicowym opracowaniu?

Kreśli apokaliptyczny wprost koniec Rosji jako państwa, wymagający interwencji sił ONZ. Będzie to wydarzenie o dramatycznym przebiegu i równie dramatycznych skutkach. Rewolucja, która ogarnie kraj zwany Rosją będzie nie mniej krwawa od tej z czasów Lenina i jego zbrodniczej kompanii.

Autor wyjaśnia, dlaczego Władimir Putin, Aleksander Łukaszenko oraz inni posowieccy dyktatorzy zawisną na szubienicach. Mówi, jak do ich likwidacji przyczyni się wojna w Ukrainie i polski wywiad. Wieszczy, że Eurazja zamieni się w gigantyczną scenę apokaliptycznego buntu milionów niewolników oraz jak ludzkość zareaguje na krwawą anarchię i utratę kontroli nad drugim co do wielkości arsenałem nuklearnym świata.

Fasadowe istnienie

Przyczyny tego, co dzieje się z Rosją i w Rosji tkwią w największej dezinformacji w dziejach ludzkości. Prawda jest taka, mówi Cheda, że Rosja nigdy istniała. Takiego państwa nie było i nie ma. Od 800 lat fałszywej nazwy używa wąska grupa kolonizatorów, która podbiła ogromny fragment Eurazji. Od tego czasu niezmiennym celem najeźdźców jest wykorzystanie niewolniczej siły roboczej do rabunkowej eksploatacji niezmierzonych bogactw naturalnych. Grabieżców i tubylców nie wiąże absolutnie nic.

Kolonialny projekt Orda

Projekt „Rosja” opiera się wyłącznie na imperialnej brutalności, agresji oraz bezwzględnej, zachłannej ekspansji. Tylko one pozwalają trwać złodziejskiej cywilizacji o nazwie orda. Maskują uprzywilejowane status quo kolejnych generacji wyobcowanych elit, panujących nad setkami milionów ludzi pozbawionych wszelkich praw.

Terror i ludobójstwo

Skutki despotycznego ustroju społecznego są haniebne. Historia rzekomej Rosji to wyłącznie terror, ludobójstwo i wieczna bieda. Także dziś epidemie alkoholizmu, narkomanii, edukacyjnej i zdrowotnej degeneracji masakrują tubylców. Utrzymywanie niewolniczych mas w genetycznie warunkowanym strachu i kulturowym zdziczeniu jest fundamentalnym założeniem kolonizacyjnego projektu „Rosja”. Pozwala wąskim elitom kraść, dzielić i rządzić, a przede wszystkim bezpiecznie żyć na kulturalnym Zachodzie, korzystając garściami z jego bogactw i cywilizacyjnego dorobku.

Kiedy Orda padnie

Na nieszczęście dla kompradorskich elit nadchodzi kres bezczelnego fałszerstwa. Orda jest organicznie niezdolna do twórczej kreacji, innowacji, a więc reform i zmian na lepsze. Natomiast reszta świata podąża w kierunku odwrotnym. Postęp technologiczny i społeczny ma charakter geometryczny. Dlatego tradycyjny dystans zacofania „Rosji” zamienił się w przepaść.

Zdegenerowana linia moskiewskich Rurykowiczów rządziła Eurazją 400 lat. Ich następcy z dynastii Romanów już tylko 300. Bolszewikom udało się kontynuować ordę jedynie 70 lat. Despota Putin osiągnął stadium upadku po 25 latach.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Marta Motyl: Sztuka świętowania

Rozmowa z Martą Motyl, historyczką sztuki, autorką książek o sztuce, w tym "Sztuki świętowania"

Joanna Jodełka: Najlepszy kryminał egzotyczny

Rozmowa z Joanną Jodełką, autorką kryminałów

Miłka Raulin: Grenlandia bez tajemnic | Fanbook.TV

W tej rozmowie Miłka Raulin opowiada o książce „600 kilometrów lodową pustynią”, którą napisała po trawersie Grenlandii. Mówi, co ją gnało na tak nieprzyjazne...
Lubomir Baker recenzuje "Kopnij w kalendarz" Moniki Wawrzyńskiej

Kopnij w kalendarz

Lubomir Baker recenzuje "Kopnij w kalendarz" Moniki Wawrzyńskiej
Miłka Raulin, 600 km lodową pustynią - recenzja

Miłka Raulin: 600 kilometrów lodową pustynią

Lubomir Baker recenzuje najnowszą książkę Miłki Raulin o trawersie Grenlandii Bywają książki jak wampiry – te wysysają z czytelnika życie, ale bywają książki jak naładowany...
Czytaj i wejdź do gry

Czytaj i wejdź do gry

Fantastyczna akcja promocji czytelnictwa w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0. Akcję organizują Narodowe Centrum Kultury we współpracy z Polską Ligą Siatkówki.  Inicjatywa ma na celu połączenie dwóch...

Robert Kilen: Chcę, by moje książki czytały kobiety

Właśnie ukazał się nowy kryminał Roberta Kilena pt. „10 przykazań”, a jego główną bohaterką jest słynna z nieokiełznanej energii dziennikarka Anna Krolen, która nosi...
"Nie zabijaj" Agnieszki Płoszaj - recenzja

„Nie zabijaj” – Agnieszka Płoszaj

"Nie zabijaj" Agnieszki Płoszaj - recenzja
0
Would love your thoughts, please comment.x