Strona głównaRecenzjaCoraz bliżej Danuty Awolusi

Coraz bliżej Danuty Awolusi

Recenzję książki „Blisko, coraz bliżej” pani Awolusi piszę pod dyktando żony. Dlaczego? Jak twierdzi, „facet nie ma pojęcia o „tych sprawach”. Nowa powieść 36-latki to historia trzech kobiet, z których każda ma problemy ze sferą erotyki.

„Blisko, coraz bliżej” – recenzja

Nauczycielka biologii w szkole, Róża, ma udane życie: od szesnastu lat jest mężatką, mąż ją kocha, jest czuły i dobry, mają nastoletnią córkę. Sęk w tym, że Róża nigdy nie miała orgazmu. Za to Kamila jest kobietą, która doskonale potrafi znaleźć w łóżku satysfakcję. Umawia się z różnymi mężczyznami, lubi eksperymentować, jednak nie udaje się jej zbudować dłuższego związku. Kiedy wreszcie trafia na faceta, z którym łączy ją wzajemne uczucie, okazuje się, że on nie potrafi sprostać jej seksualnym potrzebom.

Trzecią z głównych bohaterek jest Jagoda, która w wyniku wypadku zostaje sparaliżowana od pasa w dół. Przed wypadkiem kochali się z mężem namiętnie, po nim dzieli ich bariera, która zdaje się nie do przeskoczenia.

Na kartach powieści przewijają się też inne kobiety. Są takie, które działają destrukcyjnie, oraz te, które pomagają przezwyciężyć kryzys i zwątpienie. Autorka podkreśla rolę matek i rodzinnego wychowania w życiu dzieci dla ich późniejszego życia erotycznego, a także siłę stereotypów, którym ulegamy.

Danuta Awolusi, autorka „Blisko, Coraz bliżej” trzymająca swoją inną książkę, „Zgodnie z prawdą”.

To bezsprzecznie ważna książka dla pań mających podobne kłopoty z życiem erotycznym, jakie mają bohaterki. Ale jest to również ważna powieść dla kobiet w ogóle, by kobiecość i swoje potrzeby uważały za atut oraz sferę, o którą warto walczyć.

Ilość stron: 400

Wydawnictwo: Czwarta strona

Danuta Awolusi – o autorce

Rocznik ’86. Ślązaczka, obecnie mieszka w Warszawie. Pisarka, ale także copywriterka i blogerka (Książki Zbójeckie, The Fit Project). Danuta Awolusi jest również wokalistką Gospel w warszawskim chórze Soul Connection Gospel Group. Absolwentka Filologii Polskiej na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach. Debiutowała w 2013 roku powieścią obyczajową „Na wysokim niebie”.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Marta Motyl: Sztuka świętowania

Rozmowa z Martą Motyl, historyczką sztuki, autorką książek o sztuce, w tym "Sztuki świętowania"

Joanna Jodełka: Najlepszy kryminał egzotyczny

Rozmowa z Joanną Jodełką, autorką kryminałów

Miłka Raulin: Grenlandia bez tajemnic | Fanbook.TV

W tej rozmowie Miłka Raulin opowiada o książce „600 kilometrów lodową pustynią”, którą napisała po trawersie Grenlandii. Mówi, co ją gnało na tak nieprzyjazne...
Lubomir Baker recenzuje "Kopnij w kalendarz" Moniki Wawrzyńskiej

Kopnij w kalendarz

Lubomir Baker recenzuje "Kopnij w kalendarz" Moniki Wawrzyńskiej
Miłka Raulin, 600 km lodową pustynią - recenzja

Miłka Raulin: 600 kilometrów lodową pustynią

Lubomir Baker recenzuje najnowszą książkę Miłki Raulin o trawersie Grenlandii Bywają książki jak wampiry – te wysysają z czytelnika życie, ale bywają książki jak naładowany...
Czytaj i wejdź do gry

Czytaj i wejdź do gry

Fantastyczna akcja promocji czytelnictwa w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0. Akcję organizują Narodowe Centrum Kultury we współpracy z Polską Ligą Siatkówki.  Inicjatywa ma na celu połączenie dwóch...

Robert Kilen: Chcę, by moje książki czytały kobiety

Właśnie ukazał się nowy kryminał Roberta Kilena pt. „10 przykazań”, a jego główną bohaterką jest słynna z nieokiełznanej energii dziennikarka Anna Krolen, która nosi...
"Nie zabijaj" Agnieszki Płoszaj - recenzja

„Nie zabijaj” – Agnieszka Płoszaj

"Nie zabijaj" Agnieszki Płoszaj - recenzja
0
Would love your thoughts, please comment.x