Strona głównaA to ciekaweMagiczne Drzewo ma 15 lat

Magiczne Drzewo ma 15 lat

Bestsellerowa seria Magiczne Drzewo obchodzi w tym roku piętnaste urodziny – z tej okazji wydawnictwo Znak przygotowało ciekawostki o serii, autorze oraz zaczarowanym świecie Magicznego Drzewa.

Oto Magiczne Drzewo i jego tajemnice:

1.    Seria „Magiczne Drzewo” uwielbiana jest nie tylko w Polsce, ale i na świecie! Książki zostały przetłumaczone na aż dziesięć języków, w tym francuski, japoński i koreański.

2.    Pierwsza część „Magicznego Drzewa” ukazała się… piętnaście lat temu! Seria obchodzi w tym roku swoje piętnaste urodziny. Wszystkiego najlepszego!

3.    Jeśli ktoś przeczytał wszystkie trzynaście książek, to ma za sobą… 5285 stron czystej przygody!

4.    Polska aktorka Katarzyna Bujakiewicz swoją karierę zawdzięcza właśnie Andrzejowi Maleszce! W wieku siedmiu lat trafiła na casting do jego sztuki teatralnej – jak sama twierdzi, szukał dzieci najniegrzeczniejszych i wybrał między innymi ją.

5.    Każdą część „Magicznego Drzewa” można czytać niezależnie. Dzięki temu do przygody można wskoczyć w dowolnym momencie!

6.    W serii pojawia się aż czternaścioro dzieci, które pełnią rolę głównych bohaterów!

7.    „Pióro T-rexa” to jedyny tom w serii „Magiczne Drzewo”, w którym nie pojawia się Kuki.

8.    Autor „Magicznego Drzewa”, Andrzej Maleszka, swoją karierę zaczął jako reżyser filmowy i teatralny, a filmowa wersja Magicznego Drzewa została nagrodzona między innymi prestiżową International Emmy Award.

9.    „Czerwone krzesło”, pierwsza część serii, jest również lekturą w szkole podstawowej. Jest jedną z najbardziej uwielbianych przez dzieci!

10.  „Magiczne Drzewo” ma najwierniejszych, ale też najbardziej kreatywnych fanów. Kiedyś jeden z nich na spotkaniu z autorem zapytał go, czy jest… cyborgiem! Chłopiec argumentował pytanie tym, że jeden człowiek nie mógłby napisać tylu fajnych książek.

11.  Każda z postaci w serii ma swojego aktora, który rolę wygrał w castingu. Nie zdziwcie się, jeśli spotkacie więc prawdziwą Gabi podpisującą egzemplarze na Targach Książki!

12.  Andrzej Maleszka, pisząc dialogi, najpierw… mówi je na głos, aby wyczuć, czy mają dobry rytm.

13.  W dzieciństwie Andrzej Maleszka wcale nie chciał być pisarzem czy reżyserem, a wynalazcą! Nic dziwnego, że w każdej książce znajdziemy tyle wspaniałych wynalazków.

14.  Do tej pory nasi odważni bohaterowie odnaleźli aż trzynaście przedmiotów stworzonych z Magicznego Drzewa! Kto wie, ile jeszcze przed nimi?

15.  Autor bestsellerowej serii dla dzieci swoją pierwszą powieść (aczkolwiek niewydaną) napisał w wieku czternastu lat.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
My. Kronika upadku

Dmitry Glukhovsky „My. Kronika upadku”

„My. Kronika upadku” Dmitrija Glukhovsky'ego to odważna próba odpowiedzi na pytanie: „Co stało się z Rosją?”. W tej pełnej emocji książce znajdziesz ostre i...
Brama zdrajców

Jeffrey Archer „Brama zdrajców”

24 godziny na ocalenie królewskich klejnotów – przestępstwo stulecia wisi na włosku! W samym sercu Londynu, w monumentalnej Tower of London, spoczywają jedne ...
Pierre Bayard recenzja

Pierre Bayard: Jak rozmawiać o książkach, których się nie czytało?

Pierre Bayard zaskoczył. Kiedy na poziomie liceum liznąłem pierwszy raz w życiu wiedzy o filozofii, od razu przypadła mi...
Międzynarodowy Dzień Tłumacza

Czy istnieje przekład doskonały?

Tytułowe pytanie jest typowo retoryczne, ale warto zastanowić się nad tym, co stanowi o sile przekładu, jego akceptacji wśród czytelników. Z historii pewnych tłumaczeń,...
Międzynarodowy Dzień Tłumacza

Sztuka tłumaczenia: Jak tłumacze łączą świat

Tłumacze są bardzo niedoceniani, mimo że odgrywają ważną rolę w życiu książkożerców. To oni pozwalają sięgać po literaturę, filmy, artykuły i dokumenty, które w...
Czytelnictwo w Polsce

Czytelnictwo w Polsce ponownie wzrosło!

Co czytamy, kto czyta (i kogo) oraz skąd bierzemy książki Czytelnictwo w Polsce odżywa! 43% Polaków przyznało, że przeczytało co najmniej jedną książkę w ciągu...
"Obżartuchy i opilce"

Jacek Komuda „Obżartuchy i opilce”

Jacek Komuda zabiera nas do epoki baroku. Gdy słyszymy „kuchnia staropolska”, od razu przychodzą na myśl karczmy, takie jak „U Sarmaty” podczas urlopu w...
"Dama z grasiczką"

„Dama z grasiczką” to świat oczami patolożki

Nasza redakcja właśnie sięgnęła po książkę Pauliny Łopatniuk, niezwykle utalentowanej patomorfolog, zatytułowaną „Dama z grasiczką”. Już na pierwszy rzut oka estetyka wydania zachwyca, a bogactwo...
0
Would love your thoughts, please comment.x